KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16065410
nr 1606 5410
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Oljemålning, "Frieri vid Borgmästarholmen, Trosa". Signerad, daterad -77. Olja på duk, 23x18 cm, yttermått inklusive ram: 28x22 cm
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 mars 2024
kl 20:26:24
300 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr